ESHOP
+420 412 513 820
Jsme ryze českou firmou s tradicí od roku 2010 s dlouholetými zkušenostmi v oblasti návrhů a dodávky rekuperací, tepelných čerpadel, klimatizací.

Co je to rekuperace tepla?

Co je to rekuperace tepla?

Rekuperaci tepla lze stručně popsat tak, že vzduch, který větráme nuceně z domu pryč, předává teplo vzduchu, který vháníme do domu. Nejčastěji jsou k tomuto účelu používány rekuperační jednotky, ve kterých je jeden ventilátor pro odtah odpadního vzduchu a druhý pro nasávání čerstvého. Rekuperační jednotky, které instalujeme, dosahují běžně účinnosti 95% (ven foukám 22°a vrací se mi 21°), ale i při silném větrání neklesá jejich účinnost pod 85% (ven foukám 22°a vrací se mi 19°). Na vzorovém domě máme i při venkovních mínusových teplotách účinnost okolo 93% při použití zemního registru. To je výrazný argument pro Vaši peněženku, protože Vám taková jednotka ušetří peníze při dotápění. Kvalitní rekuperační jednotka s předehřevem, bypassem a motory s konstantním průtokem stojí od 50.000,- Kč. 

Laciným jednotkám tyto funkce chybí a mají velmi omezený provoz při teplotách pod nulou. Účinnost u těchto jednotek je jen teoretická za laboratorních podmínek - účinnost sníží zanesení filtrů i rozdílné tlakové ztráty na přívodu a odtahu.

Vytvořil: 2021 © Smartware s.r.o., Redakční systém MultiCMS